Zmiana uczestników – Jednak zagra ONICO Warszawa

Po dzisiejszej informacji o wycofaniu warszawskiej drużyny z turnieju i dołączeniu do Memoriału Cuprum Lubin, organizatorzy otrzymali zapewnienie od prezesa Piotra Gacka o gotowości drużyny do stawienia się w Swarzędzu-Zalasewie. Natychmiast doszło do trójstronnej rozmowy z Zarządami stołecznych i „Miedziowych”, których efektem jest utrzymanie pierwotnego składu XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Za zamieszanie przepraszamy wszystkich zainteresowanych turniejem, w szczególności kibiców, którzy planowali pojawić się na imprezie.

Harmonogram XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia:

Sobota 19.10

11:00 Otwarcie bram

12:00 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

14:00 Mecz Sztaby Szkoleniowe – Vipy

15:00 Uroczyste otwarcie Memoriału z udziałem wszystkich drużyn

16:00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

11:00-18:00 Siatkarskie muzeum przygotowane przez Volley Bajkę

Niedziela 20.10.

11:00 Otwarcie bram

12:00 Mecz o trzecie miejsce

16:00 Mecz finałowy

17:30 Uroczysta dekoracja

11:00-18:00 Siatkarskie muzeum przygotowane przez Volley Bajkę

 

Mateusz Sacharewicz, Maksim Morozau czy Filip Gruszczyński przyjadą wraz z Cuprum Lubin na XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się w dniach 18-20 października w Zalasewie. Zespół ten zajmie miejsce ONICO Warszawa.

ONICO Warszawa nie wystąpi w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

W związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi ryzyka nieotrzymania przez ONICO Warszawa licencji PZPS do udziału w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2019/2020 oraz braku gwarancji udziału w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, organizatorzy postanowili zrezygnować z udziału stołecznego klubu w imprezie. – Dbając o renomę turnieju, szanując kibiców i sponsorów zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji – mówi Anna Sumelka. – Mamy nadzieję, że problemy warszawskiej drużyny są przejściowe i jeszcze w tym sezonie będziemy kibicować jej na krajowych i europejskich boiskach – dodaje inicjatorka siatkarskiego święta.    

Cuprum Lubin przyjedzie na XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia!

W miejsce ONICO Warszawa do udziału w turnieju zaproszono Cuprum Lubin. Dzięki temu na parkiecie hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie kibice podziwiać będą takich zawodników jak Gorzkiewicz, Lipiński czy Ziobrowski. Warto zwrócić uwagę na obcokrajowców występujących w tej drużynie – reprezentanta Białorusi Maksima Morozau, Brazylijczyka Robinsona Dvoranena czy Portugalczyka Rodriguesa Miguela Tavaresa. Fani siatkówki z Wielkopolski najbardziej ucieszą się pewnie na przyjazd Jędrzeja Gruszczyńskiego. Pochodzący z Wrześni zawodnik, występujący na pozycji libero, ma w swoim dorobku młodzieżowe Mistrzostwo Świata i Europy oraz seniorski brązowy medal tegorocznej Ligi Narodów.

[sg_popup id=”13299″ event=”inherit”][/sg_popup]

Siatkarskie święto w Zalasewie

W związku ze zmianą składu XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, zaktualizowane zostały pary półfinałowe. W sobotę, 19 października w samo południe Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Cuprum Lubin. Cztery godziny później na boisko wybiegną PGE Skra Bełchatów oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. Następnego dnia o trzecie miejsce zagrają przegrani tych spotkań, na godzinę 16:00 zaplanowano wielki finał. Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie od warsztatów dla dzieci z Miasta i Gminy Swarzędz, które poprowadzą siatkarze z Zawiercia. Przez cały czas trwania Memoriału kibice będą mieli możliwość podziwiania siatkarskich pamiątek, zebranych przez Volley Bajkę. Koszulka reprezentacyjna Arkadiusza Gołasia, Puchar Mistrzów Świata z 1974 roku czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki to tylko niektóre eksponaty, które przyjadą do Zalasewa. W sprzedaży w serwisie Ticketos.pl są jeszcze dostępne ostatnie bilety na imprezę.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Sobota, 19 października

półfinały

godz. 12.00 Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel

godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *