Bazar Swarzędzki: handel rusza od piątku!

Bazar Swarzędzki od 24 kwietnia wznawia handel na placu targowym – przeszło miesiąc od kontrowersyjnej decyzji Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Decyzją burmistrza gminy Swarzędz, od piątku 24 kwietnia, handel na swarzędzkim targowisku przy ul. Zamkowej wraca do tradycyjnego trybu. Możliwa będzie sprzedaż na straganach zlokalizowanych na placu targowym.

Umożliwienie otwarcia targowiska jest też zasługą swarzędzkich radnych, którym zależało na wznowieniu pracy Bazaru. Burmistrz zaznacza, że Bazar musi zostać zreorganizowany, by warunki do handlu były dostosowane do aktualnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Ponowne otwarcie normalnego handlu na Bazarze, to bardzo ważna informacja dla wielu lokalnych rolników, których zbiory mogły się marnować. Co więcej, to też wielkie ułatwienie dla mieszkańców mogących zakupić produkty rolne pochodzące z najbliższego otoczenia. Od piątku zatem nie będziemy skazani na zakupy w marketach.

18 marca 2020 r. sprzedaż w otwartej przestrzeni Bazaru została zawieszona w wyniku decyzji burmistrza, będącej konsekwencją zaleceń Inspektora Sanitarnego (przeczytasz o tym tutaj).

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *