ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka

20 lutego 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała warsztaty plastyczne pod hasłem „ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka”. W tajemniczy świat plastyki wprowadziła wszystkich, przedstawicielka grupy ASTRA, pani Maria Olizar-Zakrzewska.

Szkolenie odbyło się w udostępnionej przez Bibliotekę Publiczną czytelni, a udział w nim wzięli nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy bibliotek. Uczestnikom warsztatów zaprezentowano pomysły na urozmaicenie pracy z dziećmi poprzez zastosowanie farb, plasteliny, gliny i wielu innych materiałów plastycznych oraz pokazano, jak pozytywnie wpływać na rozwój artystyczny dzieci, a także jak wykorzystywać plastykę w terapii. Osoby biorące udział w spotkaniu zapoznały się z różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne, a także wypróbowały wybrane produkty plastyczne, przećwiczyły różne techniki, w wyniku czego powstało wiele ciekawych prac.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach, poradnik z wieloma praktycznymi rozwiązaniami oraz drobny upominek w postaci materiałów plastycznych.

Kornelia Choryńska


 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *