18 lat się ukrywał przed policją – wpadł w Swarzędzu, przebywa w areszcie

Mężczyzna w wieku 42 lat uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności i przez 18 lat ukrywał się przed policją. W końcu policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego. Wpadł w Swarzędzu. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło 11 października 2023 roku. Poszukiwany był listem gończym w związku z koniecznością odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami. Skazany ukrywał się przez 18 lat przed policjantami. Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu namierzył poszukiwanego w Swarzędzu.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu mężczyzna 16 lat temu zniknął praktycznie bez śladu, a wszelkie sprawdzane tropy nie dawały przełomu w sprawie. Szereg wskazówek sugerował, że poszukiwany mógł wyjechać do Wielkiej Brytanii, ale to również się nie potwierdziło. Mężczyzna bardzo sprawnie się ukrywał – zerwał kontakty z bliskimi, a od 2007 roku nie wyrobił sobie nowego dokumentu tożsamości. W tym czasie nie był również nigdzie oficjalnie zatrudniony.

Niemniej, po latach poszukiwań, policjantom udało się namierzyć skazanego. Mężczyzna przebywał w Swarzędzu. Po zatrzymaniu wypierał się swojej tożsamości, jednak już po krótszej rozmowie przyznał się do bycia poszukiwanym.

Mężczyzna spędzi następne 14 miesięcy w odosobnieniu, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za popełnione czyny sprzed prawie dwóch dekad.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *