Unici zdecydowanie lepsi od LKS-u Gołuchów

Podopieczni Patryka Kniata pewnie wygrali na własnym terenie z liderem IV ligi 2:0. Bramki w meczu z LKS-em Gołuchów zdobyli Radosław Barabasz i Krystian Pawlak.

Od początku spotkania w ogóle nie było widać, że Unia jest zespołem ze środka tabeli, a klub z Gołuchowa jest na szczycie ligi. W pierwszym kwadransie batalia chwilami była wyrównana, a chwilami przeważali gospodarze. Z czasem dominacja Unitów była coraz bardziej widoczna. W 21. minucie jeden z piłkarzy LKS-u we własnym polu karnym sfaulował Mateusza Świergiela i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Barabasz. W 30. minucie było blisko drugiej bramki dla “niebiesko-białych”. Aleksander Pawlak dośrodkował wprost na głowę Krystiana Pawlaka, który skierował piłkę w stronę bramki. Tym razem jednak golkiper gości był na posterunku. Co nie udało się w 30. minucie ziściło się nieco później. Wówczas Krystian Pawlak oddał fenomenalny strzał w okienko bramki “Ekipy Żubra”. Było to drugie trafienie napastnika Unii w tym sezonie.

Po zmianie stron “Duma Swarzędza” zaczęła grać bardziej zachowawczo. Piłkarze z Gołuchowa starali się zdobyć bramkę kontaktową. Mieli kilka okazji pomiędzy 60. a 80. minutą, żadnej jednak nie wykorzystali. Swarzędzanie w drugiej połowie również stworzyli parę sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki w końcówce spotkania byli Gerard Pińczuk i Marcin Nowicki , których uderzenia nieznacznie minęły słupek bramki LKS-u.

Unia Swarzędz – LKS Gołuchów 2:0 (2:0)

Bramki: Radosław Barabasz (21′ – z rzutu karnego), Krystian Pawlak (42′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel (76′ Damian Buczma), Igor Jurga (90′ Paweł Koralewski), Wojciech Antczak,  Mateusz Molewski (86′ Jan Paczyński), Gerard Pińczuk – Krystian Pawlak (61′ Marcin Nowicki).

tekst i zdjęcie Jan Piechota

Tabela IV Ligi – Wielkopolska

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. LKS Gołuchów 10 22 7 1 2 19-9 4 1 0 14-3 3 0 2 5-6
2. Pogoń Nowe Skalmierzyce 10 21 7 0 3 31-15 6 0 1 27-10 1 0 2 4-5
3. Victoria Września 10 20 6 2 2 19-6 4 0 1 14-3 2 2 1 5-3
4. Victoria Ostrzeszów 10 19 6 1 3 20-10 5 1 1 18-6 1 0 2 2-4 2 6 2 0 0 7-1
5. Tarnovia Tarnowo Podgórne 10 19 5 4 1 15-10 3 3 0 10-4 2 1 1 5-6 3 4 1 1 1 1-3
15. KS Opatówek 10 7 2 1 7 8-19 1 1 3 5-5 1 0 4 3-14
16. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 10 6 2 0 8 16-23 0 0 3 2-8 2 0 5 14-15 1 3 1 0 0 5-2
17. TPS Winogrady (Poznań) 10 6 2 0 8 16-39 1 0 3 9-11 1 0 5 7-28 1 0 0 0 1 2-5
18. Olimpia Koło 10 0 0 0 10 1-44 0 0 4 0-14 0 0 6 1-30