Upór w atakowaniu zaprocentował. Unia zwyciężyła Pogoń

Liderzy IV ligi, którzy przejeżdżają do Swarzędza nie mają łatwego życia. Niedawno na stadionie Unii przegrał LKS Gołuchów, a w sobotę Pogoń Nowe Skalmierzyce poniosła porażkę z SKS-em 0:2.

Pierwsza połowa nie była zbyt ekscytująca. Większość boiskowych wydarzeń miała miejsce na środku pola gry. Rzadko kiedy zawodnicy obu drużyn dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po stronie gospodarzy dwóch zawodników miało okazję wpisać się na listę strzelców. W 35. minucie Radosław Barabasz uderzył piłkę głową w stronę bramki rywala, ale golkiper Pogoni był na posterunku. Pięć minut później Jan Paczyński zagrał do Huberta Goncerzewicza, który wbiegł z futbolówką w pole karne gości. Niestety jego strzał przeleciał obok słupka.

Po zmianie stron, w 49. minucie ten sam duet stworzył kolejną akcję. Paczyński z boku boiska podał do środka, piłka odbiła się od jednego z przeciwników i trafiła pod nogi Goncerzewicza. Tym razem “Gonzo” się nie pomylił i eleganckim uderzeniem z kilku metrów zdobył bramkę. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem było już 2:0 dla “Dumy Swarzędza”. Ponownie Jan Paczyński zagrywał z prawej strony boiska w pole karne Pogoni. W tym przypadku futbolówka nie dotarła do żadnego z Unitów. Podanie przeciął Tomasz Kaczmarek. Kapitan drużyny z Nowych Skalmierzyc zrobił to jednak na tyle nieumiejętnie, że wbił piłkę do własnej bramki. Po tym jak swarzędzanie strzelili drugiego gola, Pogoń ruszyła do ataku.W 79. minucie miała nawet groźną sytuację, ale Andrzej Budnik był na posterunku. Ostatecznie w sobotniej batalii kibice zobaczyli tylko dwa trafienia.

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0 (0:0)

Bramki: Hubert Goncerzewicz (49′), Tomasz Kaczmarek (75′ – bramka samobójcza).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Jan Paczyński, Wojciech Antczak, Gerard Pińczuk, Mateusz Molewski (60′ Mateusz Świergiel) – Hubert Goncerzewicz (85′ Marcin Łażewski), Krystian Pawlak (71′ Marcin Nowicki).

Czerwona kartka: Piotr Józefiak (90′, Pogoń Nowe Skalmierzyce).

Tekst i foto: Jan Piechota

IV liga 2019/2020, grupa: wielkopolska

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. LKS Gołuchów 12 26 8 2 2 24-12 4 2 0 16-5 4 0 2 8-7
2. Polonia 1912 Leszno 12 25 7 4 1 30-14 4 1 0 18-6 3 3 1 12-8 1 1 0 1 0 2-2
3. Lubuszanin Trzcianka 12 25 7 4 1 27-11 3 2 0 16-3 4 2 1 11-8 1 1 0 1 0 2-2
4. Pogoń Nowe Skalmierzyce 12 24 8 0 4 37-17 7 0 1 33-10 1 0 3 4-7
5. Victoria Września 12 23 7 2 3 27-11 5 0 1 19-4 2 2 2 8-7 1 1 0 1 0 1-1
6. Tarnovia Tarnowo Podgórne 12 23 6 5 1 18-12 4 3 0 11-4 2 2 1 7-8 1 1 0 1 0 1-1
7. Unia Swarzędz 12 22 7 1 4 26-15 5 1 1 16-4 2 0 3 10-11
8. Kotwica Kórnik 12 20 6 2 4 27-23 3 0 2 11-9 3 2 2 16-14
9. Victoria Ostrzeszów 12 19 6 1 5 21-18 5 1 2 19-8 1 0 3 2-10
10. Centra Ostrów Wielkopolski 12 18 5 3 4 21-19 2 2 1 11-7 3 1 3 10-12
11. Pogoń Lwówek 12 17 5 2 5 18-19 3 1 2 10-6 2 1 3 8-13
12. Warta Międzychód 12 14 3 5 4 23-18 3 2 2 18-7 0 3 2 5-11
13. Obra Kościan 12 13 4 1 7 22-22 2 1 4 13-13 2 0 3 9-9
14. KS Opatówek 12 13 4 1 7 13-21 2 1 3 8-7 2 0 4 5-14