Unici z Nowickim na czele pokonali Wartę!

Podopiecznym Patryka Kniata udało się pokonać na wyjeździe międzychodzką Wartę 3:0.
Znaczącą rolę w tym sukcesie odegrał Marcin Nowicki – strzelec dwóch goli i autor asysty
przy trzeciej bramce.
Pierwsza odsłona nie należała do najbardziej zjawiskowych w tym sezonie. Mimo tego
piłkarze “Dumy Swarzędza” przejmowali stopniowo inicjatywę, zbliżając się raz po raz pod
bramkę rywali.
Dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki miał Marcin Nowicki. Jedną z nich wykorzystał w
30. minucie, kiedy to przemknął do pola karnego Warty i umieścił piłkę w siatce.
Po zmianie stron swarzędzanie nie tracili zapału do tworzenia sytuacji. W 78. minucie
“Nowik” prawie pokonał bramkarza Warty w sytuacji sam na sam.
Pięć minut przed regulaminowym końcem gry goście skonstruowali dobrze zapowiadającą
się akcję, ale po drodze zgubili niestety piłkę. Futbolówkę, która nieuchronnie zmierzała poza
boisko przejął jednak Nowicki, zagrał do Piotra Babuszkiewicza, a ten podwyższył na 2:0.
Mecz w Międzychodzie to był „one man show” Nowickiego. W doliczonym czasie gry podczas
kontrataku na bramkę Warty trzech Unitów biegło w stronę golkipera gospodarzy. Będący
przy piłce Marcin uznał, że ma niewyrównane rachunki z Gracjanem Kłosem i postanowił
indywidualnie zakończyć akcję. Bramkarz Warty nie miał nic do powiedzenia.
Koniec końców spotkanie w zachodniej części Wielkopolski zakończyło się pewną wygraną
ekipy Patryka Kniata 3:0. Tym samym strata Unii do pierwszego w tabeli Lubuszanina zmalała