Unia wygrywa z Huraganem i zostaje wiceliderem!

Ekipa Jakuba Ostrowskiego wciąż zachwyca, zwyciężając piąty raz z rzędu bez straty bramki. Na początku listopada pokonała Huragan Pobiedziska 2:0.
Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku Davida Paku-Tsheli. Napastnik urodzony w Demokratycznej Republice Konga doprowadził do akcji sam na sam, z której obronną ręką wyszedł Andrzej Budnik.
Naprzeciwko samego bramkarza w 14. minucie wybiegł także Krzysztof Stępiński, ale w tym wypadku golkiper Huraganu również okazał się górą. Warto zaznaczyć, że w bramce gości grał Dominik Nowicki, zawodnik przebywający w Pobiedziskach na wypożyczeniu.
Co nie udało się w 14.minucie ziściło się kilkadziesiąt sekund później. Po niezwykle udanym dośrodkowaniu Piotra Babuszkiewicza z boku boiska do piłki dopadł „Stępina” i pokonał bramkarza MGKS-u. Później swarzędzanie stworzyli sobie jeszcze dwie niebezpieczne sytuacje. Niemniej żadna z nich nie zakończyła się trafieniem.
Po przerwie obie drużyny konstruowały akcje, z których mogły paść bramki. Drugi gol kibice zgromadzeni przy ul. Św. Marcina 1 mogli jednak zobaczyć dopiero w końcówce. W doliczonym czasie gry w pole karne Huraganu wszedł Stępiński i wysunął futbolówkę Tomaszowi Węcławkowi, a ten z bliska ustalił rezultat meczu na 2:0.
Zwycięstwo nad zespołem z Pobiedzisk spowodowało, że Unici awansowali w ligowej tabeli na drugie miejsce. Do końca roku podopieczni Jakuba Ostrowskiego rozegrają jeszcze u siebie dwa spotkania w kolejne soboty: 11 listopada o 13:00 z Orłami Pniewy i 18 listopada o tej samej godzinie z Pogonią Łobżenica.
Unia Swarzędz – Huragan Pobiedziska 2:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Stępiński (16’), Tomasz Węcławek (90’).
Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 4. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 11. Dominik Nowacki (65’ 20. Patryk Piasek), 5. Marcin Nowicki (75’ 17. Mikołaj Nowak), 8. Filip Soboń, 7. Tomasz Węcławek, 22. Piotr Babuszkiewicz (85’ 21. Kacper Sztuba) – 9. Krzysztof Stępiński (90’ 18. Marek Olejnik).
Jan Piechota, Fot. Szymon Kawecki

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Mieszko Gniezno 15 45 15 0 0 59-10 7 0 0 33-2 8 0 0 26-8
2. Unia Swarzędz 15 31 10 1 4 29-17 5 0 0 14-1 5 1 4 15-16 2 6 2 0 0 3-0
3. Tarnovia Tarnowo Podgórne 15 31 10 1 4 39-22 6 1 2 27-11 4 0 2 12-11 2 3 1 0 1 3-2
4. Warta Międzychód 15 31 10 1 4 39-23 5 0 3 21-11 5 1 1 18-12 2 0 0 0 2 1-5
5. Kotwica Kórnik 15 27 8 3 4 27-24 4 1 3 15-15 4 2 1 12-9
6. Nielba Wągrowiec 15 23 7 2 6 30-28 3 2 4 15-16 4 0 2 15-12
7. Grom Plewiska 15 21 5 6 4 27-22 1 4 2 9-9 4 2 2 18-13
8. Wełna Skoki 14 20 6 2 6 29-32 5 1 3 19-20 1 1 3 10-12 1 3 1 0 0 3-2
9. Lubuszanin Trzcianka 14 20 6 2 6 29-21 4 1 3 18-11 2 1 3 11-10 1 0 0 0 1 2-3
10. Iskra Szydłowo 14 19 5 4 5 38-31 4 1 3 25-14 1 3 2 13-17
11. Sparta Oborniki 15 17 5 2 8 21-29 2 0 0 6-1 3 2 8 15-28