Udany powrót Patryka Kniata. Unici pokonali Centrę

Swarzędzanie odnieśli u siebie pewne zwycięstwo nad Centrą Ostrów Wielkopolski 3:1. Tym samym przerwali serię trzech spotkań bez wygranej.

Gospodarze od początku grali z pomysłem i rozwagą. Już w 6. minucie padał pierwsza bramka. Do siatki trafił Mateusz Molewski, którzy skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Świergiela. Kwadrans później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Koralewski. Boczny obrońca Unii dopadł do piłki po rzucie rożnym swojej drużyny i umiejętnie wbił ją do bramki. Przyjezdni w pierwszej odsłonie byli niemal niewidoczni. Popełniali liczne błędy w rozegraniu, przez co rzadko można było zobaczyć ich pod polem karnym “Dumy Swarzędza”.

Po zmianie stron piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego prezentowali się lepiej. Nadal jednak podopieczni Patryka Kniata kontrolowali przebieg meczu. W 60. minucie bramkę zdobył Radosław Barabasz. “Baca” skierował futbolówkę do siatki po perfekcyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Centrę stać było tylko na jedno trafienie. W 74. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Unii i odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Jakub Michalski.

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 3:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Molewski (6′), Paweł Koralewski (22′), Radosław Barabasz (60′) – Jakub Michalski (74′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Wojciech Antczak, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski – Marcin Nowicki.

tekst i zdjęcie Jan Piechota

Tabela ligi

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. LKS Gołuchów 6 18 6 0 0 15-1 3 0 0 10-1 3 0 0 5-0
2. Pogoń Nowe Skalmierzyce 7 15 5 0 2 25-13 5 0 1 23-10 0 0 1 2-3
3. Victoria Ostrzeszów 7 15 5 0 2 15-6 4 0 1 13-4 1 0 1 2-2
4. Unia Swarzędz 7 13 4 1 2 19-10 3 1 0 12-3 1 0 2 7-7 1 3 1 0 0 3-1
5. Pogoń Lwówek 7 13 4 1 2 12-10 2 1 1 7-4 2 0 1 5-6
6. Centra Ostrów Wielkopolski 7 13 4 1 2 14-10 2 1 0 9-3 2 0 2 5-7 1 0 0 0 1 1-3
13. Warta Międzychód 6 7 2 1 3 9-8 2 0 2 8-5 0 1 1 1-3
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 7 6 2 0 5 14-15 0 0 1 0-2 2 0 4 14-13 1 3 1 0 0 5-2
15. TPS Winogrady (Poznań) 7 6 2 0 5 13-28 1 0 2 8-8 1 0 3 5-20 1 0 0 0 1 2-5
16. Obra Kościan 7 4 1 1 5 11-18 0 1 2 5-10 1 0 3 6-8
17. KS Opatówek 7 4 1 1 5 4-15 0 1 2 1-3 1 0 3 3-12
18. Olimpia Koło 7 0 0 0 7 1-27 0 0 3 0-11 0 0 4 1-16