Świetna passa Unii trwa! Olimpia pokonana

Unici nie odpuszczają walki o awans i zdobywają kolejny komplet punktów. Siódmą wygraną z rzędu świętowali w Kole, gdzie pokonali Olimpię 1:0.

Podopieczni Pawła Boryczki bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszych dziesięciu minutach dwóch swarzędzan miało okazje sam na sam, których jednak nie dali rady wykorzystać. W 13. minucie po zamieszaniu piłka uderzyła poprzeczkę gospodarzy. Przed przerwą okazję miał jeszcze Krzysztof Stępiński. Niestety “Stępina” po ładnej akcji SKS-u strzelił za wysoko i futbolówka minęła bramkę.

Po zmianie stron “Duma Swarzędza” nie odpuszczała. W 50. minucie goście mieli klarowną sytuację, ale nie udało się jej zakończyć trafieniem. Jednak co się nie odwlecze, to nie uciecze.

W 63. minucie Unia miała rzut rożny. Kiedy piłka trafiła w pole karne Olimpii jeden z piłkarzy “niebiesko-białych” oddał strzał, niemniej został on zablokowany. Na szczęście do futbolówki dopadł Tomasz Neumann, który umieścił ją w siatce. Przez ostatnie dwadzieścia minut ostatni zespół IV ligi zyskał niewielką przewagę. Jednakże zawodnicy Olimpii nie potrafili właściwie spożytkować swojej energii i w efekcie nie mieli groźnych okazji. Koniec końców przyjezdni odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Warto zaznaczyć, że jest to trzecia wygrana w trzecim meczu pod wodzą trenera Pawła Boryczki. W kolejną sobotę Unici zmierzą się w Swarzędzu z drugą w tabeli Nielbą Wągrowiec.

Olimpia Koło – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Neumann (63′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (60′ Mikołaj Nowak), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk, Mikołaj Kistowski (46′ Tomasz Węcławek), Hubert Goncerzewicz (85′ Mikołaj Remlein), Marcin Łażewski.