Piąta z rzędu wygrana Lidera Swarzędz – Canarinhos pokonani

Wygrana Lidera Swarzędz Canarinhos: po serii wyjazdowych pogromów Lider u siebie wygrał „tylko” 2:0 z Canarinhos Skórzewo.

Drugi mecz w sezonie przed własną publicznością i drugi raz dwa gole zapewniają Liderowi zwycięstwo. Na bramki kibice musieli jednak czekać aż do ostatniego kwadransa. Wcześniej piłkarzom Lidera brakowało skuteczności, za to bez problemu przychodziło neutralizowanie akcji Canarinhos. Goście w poprzednich meczach nie zdobyli ani punktu ani gola. Mogło się wydawać, że trzy punkty padną łatwym łupem swarzędzan, a jednak wynik 0:0 utrzymywał się aż do 77. minuty kiedy wprowadzony w drugiej połowie Marzec uderzył głową tuz przy słupku i nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Dziesięć minut później podwyższył Jakubek, który w sytuacji sam na sam uderzył w ten sam punkt bramki, co zdobywca pierwszego gola.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 2:0 (0:0) Bramki: Marzec, Jakubek. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Maciejewski), Ciesielski, Górczewski (Zboralski), Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak (Marzec), Rybarczyk Ż, Kowalski (Koralewski), Stępniak, Jakubek Ż oraz Mortka i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki

Lider dopisał trzy punkty i utrzymuje się w tabeli tuż za plecami lokalnych rywali, którzy również wygrali swoje mecze: Meblorz Swarzędz – Czarni Wróblewo 9:0, Piast Kobylnica – Złoci Złotkowo 4:1. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

1. Meblorz Swarzędz 6 18 29:4
  2. Piast Kobylnica      6 18 19:3
  3. Lider Swarzędz      6 15 23:3
  4. Avia Kamionki       5 12 21:8
  5. Płomień Nekla      6 12 16:13

W najbliższą sobotę Lider zagra w Owińskach z Jurandem Koziegłowy.

Adam Górczewski

Wygrana Lidera Swarzędz z Canarinhos, ale też inne aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński: Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia