Niesamowita passa trwa! Unia zwyciężyła Ostrovię

W tym sezonie Unici przyzwyczaili kibiców do dużej ilości bramek w meczach z ich udziałem. Sobotnia wygrana z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 7:4 jest tego doskonałym przykładem.

Podopieczni Patryka Kniata od samego początku spotkania starali się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Dzięki fenomenalnej grze uczynili to dość szybko. W 4. minucie do siatki trafił Krystian Pawlak, którego ostrowianie przy rzucie rożnym nie upilnowali we własnym polu karnym. Osiem minut później swarzędzanie prowadzili już 2:0. Gerard Pińczuk zagrał do Huberta Goncerzewicza, który wkradł się w pole karne rywala i stamtąd wbił piłkę do bramki. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy Wojciech Antczak jako trzeci z piłkarzy SKS-u wpisał się na listę strzelców. “Antek” – w swoim stylu – popisał się piękny uderzeniem z 25 metrów. Wysokie prowadzenie na tyle rozkojarzyło swarzędzan, że niespełna minutę później stracili bramkę. Jej autorem był Damian Błaszczyk. Zanim zawodnicy obu drużyn zeszli na przerwę, “niebiesko-biali” zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. W 44. minucie gola na 4:1 po zagraniu Patryka Pawłowskiego strzelił Gerard Pińczuk, a po upływie kilkudziesięciu sekund drugie trafienie w tym meczu zaliczył Krystian Pawlak.

W drugiej odsłonie nadal było widać, która ekipa pretenduje do awansu, a która jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Pięć minut po wznowieniu gry Pińczuk zdobył bramkę na 6:1. Był to dwunasty gol “Gerego” w tym sezonie. Niestety po szóstym trafieniu Unici ponownie spoczęli na laurach i zaczęli popełniać sporo błędów, zwłaszcza w defensywie. W efekcie w 57. minucie stracili drugą bramkę (zdobył ją Marek Szymanowski), a w 65. minucie trzecią (na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek). Pod koniec meczu kibice mogli zobaczyć jeszcze dwa gole. Najpierw Filip Soboń w 89. minucie po rzucie rożnym zdobył siódmą bramkę dla SKS-u, a w doliczonym czasie gry Krystian Szczepaniak ustalił rezultat spotkania. Sobotnie widowisko zakończyło się wygraną “Dumy Swarzędza” 7:4.

Unia Swarzędz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7:4 (5:1)

Bramki: Krystian Pawlak (4′, 45′), Hubert Goncerzewicz (12′), Wojciech Antczak (38’), Gerard Pińczuk (44′, 50′), Filip Soboń (89′) – Damian Błaszczyk (39′), Marek Szymanowski (57′), Daniel Kaczmarek (65′), Krystian Szczepaniak (90’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski (70′ Mateusz Świergiel), Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Hubert Goncerzewicz (85′ Aleksander Pawlak), Igor Jurga (65′ Filip Soboń), Wojciech Antczak, Damian Buczma – Gerard Pińczuk, Krystian Pawlak (60′ Marcin Nowicki).

tekst i zdjęcie Jan Piechota

Tabela ligowa

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Victoria Września 16 35 11 2 3 39-14 7 0 1 22-5 4 2 2 17-9 2 4 1 1 0 5-1
2. Tarnovia Tarnowo Podgórne 16 35 10 5 1 32-19 6 3 0 19-8 4 2 1 13-11 2 2 0 2 0 3-3
3. LKS Gołuchów 16 35 11 2 3 33-18 7 2 0 24-6 4 0 3 9-12 2 1 0 1 1 2-6
4. Unia Swarzędz 16 34 11 1 4 51-20 7 1 1 29-8 4 0 3 22-12
5. Pogoń Nowe Skalmierzyce 16 33 11 0 5 51-22 8 0 2 38-13 3 0 3 13-9
6. Lubuszanin Trzcianka 16 30 8 6 2 32-16 4 2 1 19-6 4 4 1 13-10
7. Polonia 1912 Leszno 16 25 7 4 5 35-26 4 1 2 19-11 3 3 3 16-15
8. Victoria Ostrzeszów 16 24 7 3 6 23-21 5 3 2 19-8 2 0 4 4-13 1 3 1 0 0 2-0
9. Centra Ostrów Wielkopolski 16 24 7 3 6 24-21 3 2 2 13-8 4 1 4 11-13 1 0 0 0 1 0-2
10. Kotwica Kórnik 16 23 7 2 7 30-28 3 0 4 12-13 4 2 3 18-15
11. Obra Kościan 16 22 7 1 8 29-26 3 1 4 15-14 4 0 4 14-12
12. Polonia Kępno 16 19 5 4 7 20-29 3 1 5 13-19 2 3 2 7-10
13. Warta Międzychód 16 18 4 6 6 28-27 3 3 3 21-12 1 3 3 7-15
14. Pogoń Lwówek 16 17 5 2 9 19-31 3 1 5 11-13 2 1 4 8-18
15. KS Opatówek 16 16 5 1 10 15-26 2 1 4 8-9 3 0 6 7-17
16. TPS Winogrady (Poznań) 16 10 3 1 12 25-60 2 1 4 17-18 1 0 8 8-42
17. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 16 9 3 0 13 27-39 1 0 4 5-9 2 0 9 22-30