Horror w Swarzędzu! Remis Unii z Pogonią

Ostatnia batalia ligowa w tym roku obfitowała w wiele zwrotów akcji. Ostatecznie piłkarze Jakuba Ostrowskiego zremisowali u siebie z Pogonią Łobżenica 2:2.

Od początku spotkania dominowali gospodarze, kontrolując wydarzenia na boisku. Zdarzały się jednak niebezpieczne kontrataki piłkarzy Pogoni. Swoje sytuacje, by wyprowadzić „Dumę Swarzędza” na prowadzenie mieli Mateusz Świergiel i Jakub Marzyński.

Z czasem coraz śmielej radzili sobie przyjezdni. Co zaowocowało trafieniem dla drużyny z Łobżenicy. W 33. minucie bramkę uderzeniem z pola karnego zdobył Krzysztof Jagodziński.

Gol dla rywali rozdrażnił Unitów, którzy rzucili się do odrabiania strat. W 41. minucie z okolic jedenastego metra strzelał Krzysztof Stępiński, niemniej jego uderzenie – tak jak wiele innych w tym spotkaniu – zostało przyblokowane przez obrońców Pogoni.

Po zmianie stron „niebiesko-biali” także dominowali, ale przewaga nie zamieniała się w bramki. Zamiast tego goście ponownie próbowali swoich sił z natarcia. W 71. minucie z 35 metra na uderzenie odważył się Radosław Grodzki i… udało mu się przelobować Andrzeja Budnika.

W 80. minucie futbolówkę nad poprzeczką przeniósł głową „Stępina”. Kilka minut później bramka ostatniej drużyny w lidze została oblężona przez SKS. Przyniosło to wymierne korzyści w doliczonym czasie gry. W 93. minucie głową piłkę w siatce umieścił Jakub Dohnal. Nie było to ostatnie słowo podopiecznych Jakuba Ostrowskiego.

W ostatniej doliczonej minucie po strzale Tomasza Węcławka jeden z „żółto-czerwonych” zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie miał innego wyboru, jak podyktować jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Filip Soboń.

Ostatecznie mecz zakończył się więc wynikiem remisowym 2:2. Oznacza to, iż Unia co najmniej do początku rundy rewanżowej jest wiceliderem IV ligi gr. wielkopolskiej – północ.

Unia Swarzędz – Pogoń Łobżenica 2:2 (0:1)

Bramki: Jakub Dohnal (90′), Filip Soboń (90′ – z rzutu karnego), Krzysztof Jagodziński (33′), Radosław Grodzki (71′).

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 3. Jakub Dohnal, 4. Jakub Marzyński, 13. Tomasz Neumann (70′ 17. Mikołaj Nowak 22. Piotr Babuszkiewicz – 8. Filip Soboń, 20. Patryk Piasek (45′ 5. Marcin Nowicki), 11. Dominik Nowacki (60′ 18. Marek Olejnik), 10. Mateusz Świergiel, 7. Tomasz Węcławek – 9. Krzysztof Stępiński.

16 Pogoń Łobżenica 0-2 1-4 1-2 1-2 0-0 1-7 0-5 0-2

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
9. Wełna Skoki 17 23 7 2 8 31-37 5 1 3 19-20 2 1 5 12-17 2 6 2 0 0 6-3
10. Lubuszanin Trzcianka 16 23 7 2 7 34-24 5 1 3 21-11 2 1 4 13-13 2 1 0 1 1 2-3
11. Sparta Oborniki 17 23 7 2 8 24-30 4 0 0 9-2 3 2 8 15-28 2 1 0 1 1 1-3
12. GKS Dopiewo 17 15 4 3 10 25-37 2 2 4 10-16 2 1 6 15-21
13. GLKS Wysoka 17 14 3 5 9 16-33 1 3 4 6-13 2 2 5 10-20 2 4 1 1 0 1-0
14. Huragan Pobiedziska 17 14 4 2 11 15-38 2 1 7 8-28 2 1 4 7-10 2 1 0 1 1 0-1
15. Orły Pniewy 17 11 3 2 12 17-43 3 1 5 14-17 0 1 7 3-26
16. Pogoń Łobżenica 16 5 1 2 13 10-49 0 1 7 4-24 1 1 6 6-25