Drugie zwycięstwo Lidera w 1LK i udany weekend koszykarskiej młodzieży

Koszykarki Lidera Swarzędz prowadzone przez trenera Tomasza Eicherta odniosły w środę 15 listopada w hali SCSiR drugie zwycięstwo w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet. Był to również bardzo udany weekend drużyn młodzieżowych.

Drugie zwycięstwo Lidera w 1 Lidze Kobiet

Liderki podejmowały w derbach Wielkopolski zespół KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. Obie drużyny sąsiadowały w tabeli, więc był to przysłowiowy mecz o 4 punkty. Swarzędzanki rozpoczęły w składzie: Szuba, Wojdalska, Urbaniak, Rogulska i Ratajczak. Początek to prowadzenie 10:6 Liderek, po dwóch celnych trójkach. Niestety druga część kwarty to duża lepsza gra ostrowianek, które wygrały tą odsłonę 16:6 i po 10 minutach prowadziły 22:16. Publiczność oglądała szybką grę obydwu zespołów i mogła oklaskiwać dużo ciekawych akcji.

Na początku drugiej kwarty rywalki osiągnęły największe dziewięciopunktowe prowadzenie 25:16, ale wtedy Liderki mozolnie zaczęły odrabiać straty. Bardzo pomogła w tym wysoka skuteczność za trzy. W drugiej kwarcie wpadły aż 4 trójki. Do przerwy to swarzędzanki prowadziły, nieznacznie ale zawsze 37:35. Rywalki nie mogły tego dnia znaleźć odpowiedzi na obronę strefową zarządzoną przez trenera Eicherta. Kapitalny mecz rozegrała osiemnastoletnia Ola Szuba, która rzuciła tego dnia aż 22 punkty w tym sześciokrotnie trafiła zza łuku – 6/9!!! Liderki prowadziły całą drugą połowę, ale nie mogły znacząco odskoczyć rywalkom i prowadzenie oscylowało między 4-8 punktów. Ostatecznie w samej końcówce udało się trochę uspokoić kibiców i ostatecznie Lider zwyciężył 64:51.

To bardzo cenne pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie. Oprócz Oli Szuby w meczu zagrały: Magda Ratajczak 13 pkt i 12 zbiórek, Marta Urbaniak 10 pkt i 4 asysty, Magda Wojdalska 9 pkt, 7 zbiórek i 8 asyst, Kamila Rogulska po 6 pkt i zbiórek, Agata Siwińska 2 pkt i 7 zbiórek, Agnieszka Bartczak 2, Martyna Łuczak, Marika Mierzejewska, Nikola Littwin.

Udany weekend koszykarskiej młodzieży

Aż 8 meczów miały rozegrać zespoły młodzieżowe Lider BIOFARM Swarzędz. Miały bo jeden z nich mecz Młodzików Starszych U13M został odwołany przez problemy kadrowe drużyny z Suchego Lasu.

W sobotę w Dopiewie Żacy U11M trenera Bartka Drabowicza pokonali Koronę Zakrzewo 101:21, a punkty rzucili: Mikołaj Pluciński 25, Alan Kopka 16, Jan Kurzawski 14, Konrad Wochna 11, Antek Pięta 11, Artur Kopecki 10, Franek Ziembiński 7, Szymon Hernik 6, Jurek Żurkiewicz 1 i Mikołaj Makowski.

Kadetki U15K trenera Andrzeja Śniadka uległy w Poznaniu MUKSowi 59:79 – Kołodzińska 21, Chmielewska 10, Nowak 10, Kamińska 5, Kozielczyk 5, Rogowy 3, Woźniak 3, Cimińska 2, Bieżyńska, Trząsalska, Sakowska, Michalak.

W lidze Młodziczek Starszych U13K cenne wyjazdowe zwycięstwo zanotowały podopieczne trener Marty Urbaniak, które pokonały MKS MOKS Konin 80:62 – Hania Szopka 16, Iga  Nitschke 16, Matylda Jęczmionka 15, Maja Andrzejczak 10, Klaudia Kapturska 8, Lena Stróżyńska 7, Lena Pruszkowska 4, Hania Zawieja 2, Zuza Białas 2, Ala Zawieja, Natalia Gic.

Młodzicy Młodsi U12M ulegli u siebie po walce drużynie KS Basket Piła 65:38 – Brodziński 16, Laskowski 11, Pięta 5, Iwaniec 2, Wochna 2, Jarek 2, Hernik, Ziembiński, Ksenicz, Kurzawski, Kozielczyk, Kopka, Maciejewski. Cieszy progres chłopców, którzy rok temu przegrali z Piłą prawie 100 punktami.

Rozgrywki ligowe rozpoczęły Żaczki U11K trener Anny Majchrzak, które rozegrały turniej w Poznaniu. Uległy ENEA AZS Poznań, ale pokonały UKS Moskawa Środa Wlkp. Liderki grały w składzie: Maja Jaszkiewicz, Nadia Pluta, Ada Golik, Anna Kryśkiewicz, Hanna Patyk, Lena Drabowicz, Maja Ostrowska, Nina Makowska, Dominika Bela, Iga Jahns, Zosia Supranowicz, Natasza Rybak-Tądrowska, Paulina Grygier.

Kadetki Młodsze U14K odniosły szóste kolejne ligowe zwycięstwo i pkonały u siebie Pompax Tęczę Leszno 109:47. Liderki rzuciły aż 9 trójek, w tym cztery Ala Rogowy, która rzuciła 20 oczek. Oprócz niej punktowały: Nadia Michalak 14, Amelia Cimińska 14 (2×3), Ola Kamińska 12 (1×3), Julia Trząsalska 12, Laura Chmielewska 11, Olga Woźniak 9 (1×3), Matylda Bieżyńska 8, Hania Kozielczyk 6 (1×3).

Marcin Madanowski

Drugie zwycięstwo Lidera w 1LK i udany weekend koszykarskiej młodzieży. Żacy U11M.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński: Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia