Cenne zwycięstwo Lidera nad Ślęzą w 1 Lidze Kobiet

Już w piątek swój mecz w 1LK rozegrały koszykarki Lidera Swarzędz prowadzone przez trenera Tomasza Eicherta – cenne zwycięstwo Lidera nad Ślęzą w 1LK.

Na prośbę Ślęzy mecz odbywał się w nietypowej porze – piątkowy wieczór o 20:00. Pierwsza połowo wskazywała na to, że nie był to dobry pomysł. Nasze koszykarki były po całym dniu w pracy lub w szkole i to było widać na parkiecie. Ospale w obronie, bez waleczności i z problemami z celnością w ataku. Liderki rozpoczęły piątką: Kubiak, Wojdalska, Pisera, Wdowiuk i Ratajczak. Po 10 minutach na tablicy widniał remis po 13, a obu zespołom zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem. Swarzędzanki przegrywały już 11:3, ale doprowadziły do remisu po 11 po runie 8-0.

W drugiej kwarcie Liderki objęły na chwilę prowadzenie 22:21, ale na przerwę schodziły z czteropunktową stratą 25:29. Ostra reprymenda trenera w przerwie podziałała mobilizująco na zespół. Od stanu 29:34 liderki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca. Najlepsza tego dnia była Marta Wdowiuk, która zaliczyła kolejne double-double w sezonie. Rzuciła 12 punktów i zaliczyła 13 zbiórek w tym 4 w ataku. Podobnym osiągnięciem pochwalić się może Magda Ratajczak 12 pkt i 10 zb. Trzecim strzelcem była Ola Kubiak, która zaliczyła najlepszy mecz w 1LK rzucając 11 oczek w tym dwie trójki. Poza nimi punktowały: Wojdalska 10, Pisera 9, Kupczyk 3, Łuczak, Rogulska, Maj, Cabańska.

Po tym zwycięstwie Liderki zajmują szóste miejsce w tabeli z 9 punktami i bilansem 3-3. Najbliższy mecz swarzędzanki rozegrają już w środę o 18:00 na hali SCSiR, gdzie gościć będą niepokonaną Wisłę Kraków – bilans 6-0.