Bardzo intensywny weekend dla koszykarskiej młodzieży Lidera Swarzędz

Grała koszykarska młodzież – pierwszy weekend po feriach był bardzo intensywny dla koszykarskiej młodzieży z UKS Lider Swarzędz.

W piątek mecz w lidze Młodzików Starszych rozegrali chłopcy rocznika 2009/10 i ulegli w Poznaniu zespołowy MKK Pyra SP35/65 47:81. Punkty rzucili: Kurzawski 19, Noskowiak 14, Sadliński 6, Polak 4, Weselik 2, Danielewicz 2, Mazurek, Macioszek, Kaczyński, Błachnio, Gromadzki, Szulc. W sobotę Młodziczki Starsze uległy u siebie zespołowi UKS Moskawa Środa Wlkp. 42:89: Mróz 11, Chmielewska 10, Bieżyńska 7, Marchelek 4, Trząsalska 2, Cimińska 2, Kobylińska 2, Matusiewicz 2, Kamińska 2, Własny, Rogowy, Michalak.

W niedzielę swój mecz w Suchym Lesie przegrały także Kadetki U15 60:83 z Basket Team. Punkty w tym meczu zdobyły: Maj A. 18, Sikora 14, Flaszak 13, Mierzejewska 8, Zając 4, Kuchcińska 3, Frąckowiak, Paczyńska, Kobylińska, Sznura. W niedzielę swój mecz wysoko wygrały Młodziczki Młodsze U12, które pokonały 83:16 Tęczę Leszno. Punkty rzuciły: Chmielewska 18, Mróz 14, Bieżyńska 10, Cimińska 8, Kamińska 8, Trząsalska 7, Andrzejczak 4, Mioduszewska 4, Michalak 4, Gomulak 2, Bębel 2, Rogowy 2, Pruszkowska.

Fantastyczny weekend zanotowały Juniorki Lidera, które rozegrały dwa mecze ligowe. Najpierw w sobotę w Gnieźnie pokonały TS Basket 99:54. Po pierwszej kwarcie było 30:28, ale w trzy następne rywali rzuciły tylko 26. Punkty zdobyły: Napierała 25, Maj K 23, Cabańska 14, Kupczyk 12, Owczarz 11, Kubiak 6, Maj A. 4, Stańczewska 2, Łuczak 2, Flaszak.

W niedzielę w Swarzędzu odbył się najważniejszy mecz w lidze juniorek. Liderki z bilansem 11-1 podejmowały niepokonany koszykarki MUKSu Poznań 11-0. Stawką był najprawdopodobniej tytuł Mistrza Wielkopolski. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu, stojącym na bardzo wysokim poziomie Liderki sprawiły ogromną niespodziankę i pokonały utytułowane rywalki 77:70. MUKS broni tytułu Mistrza Polski Juniorek. Mecz oglądało sporo kibiców, którzy przeżywali huśtawkę nastrojów. Po 1 kwarcie MUKS prowadził 22:19, do przerwy był remis po 38, po trzeciej swarzędzanki prowadziły 59:55. Ostatecznie to Liderki cieszyły się ze zwycięstwa, ale w dwumeczu to MUKS ma lepszy bilans koszy. Podopieczne trener Magdaleny Dedio zagrały bardzo dobry mecz, w którym po wielu akcjach ręce same składały się do oklasków. Punkty w tym meczu rzuciły: Maj K 26, Napierała 19, Kubiak 14, Cabańska 10, Owczarz 5, Łuczak 3, Stańczewska, Kupczyk, Flaszak.