Za nami Bieg 10 km Szpot Swarzędz – 1400 uczestników 9 edycji biegu

Już za nami 9 edycja Bieg 10 km Szpot Swarzędz. W niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. na starcie stanęło 1400 biegaczy.

Niedzielne przedpołudnie, 28 sierpnia 2022 roku, minęło w Swarzędzu pod znakiem zmagań biegaczy. Odbyła się bowiem 9 edycja biegu na dystansie 10 km. Był to pierwszy bieg masowy w Swarzędzu po przerwie spowodowanej pandemią. W biegu udział wzięło 1400 biegaczy i biegaczek. Na szczęście tego dnia pogoda była łaskawsza dla sportowców niż ostatnimi dniami. Temperatura powietrza nieznacznie przekraczała 20 stopni Celsjusza, co sprawiało, że uczestnikom biegło się bardzo komfortowo.

Wśród pań zwyciężyła mieszkanka Grudziądza Swiatłana Sanko dobiegając na metę z czasem 34:53. 32-latka wyprzedziła Marynę Nemczenko z Ukrainy, Olgę Ochal z Bydgoszczy. Dalej znalazły się Monika Brzozowska z Czerwonaka i Patrycja Talar z Pobiedzisk.

Z kolei wśród Panów najszybszy okazał się 28-letni Mykola Mewsza. Obywatel Ukrainy przekroczył linię mety uzyskując czas 30:11. Na podium znaleźli się ponadto Dmytro Didowodiuk z Leszna i Szymon Kulka z Radomia. Czwarte i piąte miejsce zajęli Sergej Szewczenko z Ukrainy i Michał Hulewicz.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński: Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia