Ważne zwycięstwa młodych koszykarek

Ważne zwycięstwa młodych koszykarek: to był tydzień bardzo ważnych meczów dla młodych koszykarek Lider Swarzędz.

W środę Juniorki Starsze U19K grały na wyjeździe z MUKSem Poznań. Zwycięstwo zapewniało swarzędzankom awans do półfinału Mistrzostw Polski oraz półfinału Młodzieżowego Pucharu Polski. W dramatycznym meczu udało się pokonać MUKS 58:54 notując na koniec spotkania run 12-2. Na 5 minut do końca to poznanianki prowadziły 52:46. Punkty w tym meczu rzuciły: Wiktoria Flaszak 21, Oliwia Flaszak 12, Martyna Urbaniak 10, Ola Żukowska 10, Wiktoria Plackowska 4, Dominika Rubach 1, Anna Majchrzak, Agata Krzywińska, Zofia Fornalik.

W sobotę w Lesznie Kadetki U15K grały równie ważny mecz z Tęczą Leszno. Emocje były podobne, w dramatycznych okolicznościach podopieczne trener Magdaleny Dedio wygrały 57:53, dzięki wygranej 19:10 czwartej kwarcie. Zwycięstwo to przedłuża szansę Liderek na awans do rozgrywek strefowych. Punkty rzuciły: Natalia Polak 18, Karolina Maj 15, Ola Kubiak 14, Antonina Maj 4, Nicole Owczarz 4, Martyna Łuczak 2, Julia Zawieja, Oliwia Janicka, Marta Gibki, Gabrysia Flaszak i Patrycja Sznajder.

W niedzielę Młodziczki Starsze U13K rozegrały pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej, w którym wysoko pokonały Rawię Rawicz 63:27. Punkty w tym meczu rzuciły: Antonina Maj 15, Gabrysia Flaszak 12, Antonina Sikora 12, Alicja Kobylińska 7, Nicola Sznura 5, Antonina Kuchcińska 4, Julia Zając 2, Marika Mierzejewska 2, Maja Siejak, Patrycja Buszewska i Pola Bącalska.