Ważna wygrana Lidera Swarzędz – 1:0 z Avią Kamionki

Ważna wygrana Lidera Swarzędz: skromne, ale istotne 1:0 z Avią Kamionki pozwoliło Liderowi utrzymać miejsce w czołówce.

Na Stadionie Miejskim w Swarzędzu Lider wygrał mecz ważny z kilku powodów. Po pierwsze to był pierwszy występ przed własną publicznością od śmierci Patryka Kowalskiego, który na tym obiekcie zdobył dwa tygodnie wcześniej gola w meczu z Czarnymi Wróblewo, a kilka godzin później został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Po drugie rywalem była Avia Kamionki, czyli zespół, który od kilku lat walczy o awans poziom wyżej i teraz również próbuje utrzymać kontakt z czołówką.

W pierwszej połowie, przy wyrównanej grze to Lider stwarzał więcej sytuacji i jedną z nich wykorzystał Jakubek nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych. Bohaterem spotkanie został jednak rezerwowy bramkarz. 17-letni Oliwier Strugalski w przerwie zastąpił kontuzjowanego  Krzysztofa Raczka i swój debiut w ligowej piłce seniorskiej udokumentował serią obron, która pozwoliła utrzymać zwycięstwo do końca. Avia osiągnęła przewagę, ale nie była w stanie zdobyć gola mimo rzutu karnego w 82. minucie oraz trzech sytuacji jeden na jeden. Strugalski okazał się skuteczny we wszystkich doskonałych sytuacjach dla gości. Lider nie dał sobie już odebrać zwycięstwa, a kibice oglądali mocno emocjonujące widowisko. Poziomu gry nie dotrzymał sędzia, który pokazał łącznie 10 żółtych kartek (w tym 6 dla czarno-czerwonych), z których większość trudno było zrozumieć.

Zawodnicy Lidera zadedykowali wygraną pamięci swojego zmarłego tragicznie kolegi.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Avia Kamionki 1:0 (1:0) Bramka: Jakubek (36.). Skład Lidera: Raczek (Strugalski), Korcz Ż, Górczewski Ż, Ciesielski Ż (k), Jędraszyk Ż, J. Maćkowiak, Rybarczyk Ż, Stępniak Ż, Koralewski, Marzec (Książkiewicz), Jakubek oraz Zboralski i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki

Swoje mecze wygrały cztery czołowe drużyny (Meblorz 4:2 z Victorią II Września, Piast Kobylnica 4:0 z Polonią II Środa Wlkp., a Płomień Nekla 3:0 ze Szturmem Junikowo) i na czele tabeli niezmiennie trzy drużyny z gminy Swarzędz. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

7. Złoci Złotkowo                8 15 23:14

W najbliższą sobotę Lider jedzie do Złotkowa na mecz ze Złotymi.

Adam Górczewski

To ważna wygrana Lidera Swarzędz, a inne aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński: Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia