WARTA CHALLENGE Marathon&Half

113 zawodników ukończyło czwarty bieg z cyklu WARTA CHALLENGE Marathon&Half.  Cykl obejmuje zawody na dystansie 21,3 km lub 42,9 km i odbywa się corocznie od października do marca. W lutym zawodnikom przyszło mierzyć się w trudnych
warunkach. Termometry wskazywały podczas startu -6 st. Zimowa aura spowodowała że ponad 80% trasy skute było lodem. Kolce, lub chociażby nakładki na buty były więc w sobotę wyposażeniem obowiązkowym. Chociaż… Marek Rutka, zwycięzca na dystansie maratonu, zdecydował się biec w zwykłych butach terenowych. Kilka wywrotek na trasie nie przeszkodziło mu zwyciężyć z rekordowym na tej trasie czasem 3:12:36. Podium w kategorii maraton uzupełnili Łukasz Wieczorek i Zbigniew Adamczak. Marek Rutka w tym roku jest niekwestionowanym liderem zawodów. Wygrywając czwarty bieg przypieczętował
zwycięstwo w całym cyklu zawodów. W lutym najszybszymi maratonkami okazały się Joanna Lorenz (4:04:21), Magdalena Hanysz oraz Jolanta Witczak. Łącznie na mecie maratonu organizatorzy przywitali aż 28 osób.Dystans połowę krótszy ukończyło 78 osób. Najszybszy okazał się Marek Półtorak któremu pokonanie trasy zajęło 1:24:09. On także jest już pewnym
zwycięzcą całego cyklu. Drugi na dystansie 21,3km był Wojciech Grabiński, trzeci Nikodem Matuszewski. Najszybsza kobieta: Katarzyna Bartoszek pokonała trasę w czasie 1:49:40 i na podium stanęła wraz z Eweliną Kamińską i Karoliną Kundys.
Organizatorzy WARTA CHALLENGE Marathon&Half umożliwiają także pokonanie dystansu półmaratońskiego na kijkach. Najszybszymi w kategorii Nordic Walking Półmaraton okazali się Roman Woroch i Joanna Łukaszewicz. Na mecie
zawodów mimo ciężkich warunków słychać było głosy że był to najlepszy bieg w trakcie całego cyklu. Warunki sprawiły że samo ukończenie było nie lada wyzwaniem.
Z tego miejsca organizatorzy zapraszają już na ostatni bieg sezonu 2016/17 który odbędzie się 11 marca. Liczymy na wiosenną, pełną zieleni aurę co na pięknej nadwarciańskiej trasie da niesamowite widoki których już się nie możemy doczekać.