Pierwsza porażka Lidera w 2LK i występy młodych Liderek

Pierwsza porażka Lidera w 2LK

Pierwszej porażki w sezonie doznały koszykarki UKS Lider Swarzędz, które w sobotę uległy u siebie Tęczy Leszno 60:82. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Dedio, Kotula, Flaszak W., Siwińska i Urbaniak. Niestety Liderki nie trafiły na początku w prostych sytuacjach i musiały gonić leszczynianki. Po 10 minutach przegrywały 13:24 i nie mogły poradzić sobie Igą Walentowską i Justyną Hołtyn, które w pierwszej kwarcie rzuciły 17 punktów. Druga kwarta to lepsza gra swarzędzanek, które na przerwę zniwelowały przewagę do 5 punktów 31:36. 10 punktów do przerwy zdobyła Magdalena Dedio, a dobrą zmianę dała Ola Duda. Trzecia kwarta to wielkie emocje. 7 punktów w tym trójka Martyny Kotuli pozwoliły Liderkom objąć prowadzenie 40:39. Mecz toczył się kosz za kosz, ale na koniec trzeciej kwarty leszczynianki znów odskoczyły na 5 oczek. Niestety czwartą kwartę Tęcza wygrała aż 25:8 i całe spotkanie 82:60. 27 punktów dla Tęczy zdobyła Iga Walentowska. Dla Lidera punktowały: Dedio 12, Duda 12, Kotula 10 (1×3), Plackowska 9, Urbaniak 5 (1×3), Żukowska 4, Flaszak O. 4, Siwińska 4, Flaszak W., Rubach. Tęcza pozostała niepokonana, Liderki mają bilans 3-1. Najbliższy weekend jest wolny, a 10 listopada swarzędzanki udadzą się na Ostrowa na ciężki mecz z niepokonaną również Ostrowią.

Grały młode Liderki

Pięć spotkań rozegrały młode koszykarki UKS Lider Swarzędz w miniony weekend. Swoje mecze rozegrały wszystkie roczniki od 2004 do 2008. W sobotę na hali SCSiR odbyły się trzy spotkania młodych swarzędzanek. O 10:00 Młodziczki Starsze U14K podejmowały faworyta rozgrywek zespół MUKS Poznań. Niestety osłabione Liderki uległy 30:80. Punkty w tym meczu zdobywały: Maj K. 10, Walaszek 9, Gibki 4, Sznajder 3, Zawieja 2, Łuczak 2, Flaszak, Maj A., Polak, Przespolewska, Rzepka, Trzeciak. O 12:00 swój pierwszy mecz ligowy w sezonie rozegrały Żaki U12K. Liderki 2008 pewnie pokonały Tęczę Leszno 54:33, a zdobyczą punktową się podzieliły: Sikora 16, Maj 15, Flaszak 9, Bącalska 4, Kuchcińska 3, Molenda 2, Mróz 2, Kobylińska 2, Zając 1, Frąckowiak, Garstka, Nawrot. W ostatnim meczu tego dnia Kadetki U16K podejmowały MKS MOS Konin, który pokonały 66:49. W tym meczu punktowały: Turek 15, Rubach 11, Kasołka 10, Fornalik 10, Kaczmarek 9, Krzywińska 7, Gibki 4, Szukalska i Kaczyńska. W niedzielę swarzędzanki rozegrały dwa mecze wyjazdowe, ale nie musiały jechać daleko. O 10:00 w Krzesinach odbył się mecz Młodziczki Młodszej U13, w którym Liderki wysoko zwyciężyły 86:37. 23 oczka rzuciła Natalia Polak, poza nią punktowały: Sikora 14, Maj 12, Łyżwińska 10, Flaszak 9, Kuchcińska 8, Frąckowiak 4, Adryan 2, Hirsch 2, Kobylińska 2, Perek, Zając, W ostatnim mecz w Poznaniu Kadetki B przegrały z MUKS Poznań 37:82. Najwięcej 12 punktów rzuciła Wiktoria Turek, Maj 6, Kaczmarek 5, Gibki N. 4, Kubiak 4, Walaszek 4, Łuczak 2, Gibki M., Przespolewska, Zawieja.