I Festyn 3 Wsi – Janikowa, Uzarzewa i Gruszczyna

31 sierpnia na boisku w Gruszczynie odbył się I Festyn 3 Wsi – Janikowa, Uzarzewa i Gruszczyna Festyn uroczyście otworzyli wiceburmistrz Tomasz Zwoliński i proboszcz parafii w Kobylnicy ks. Wojciech Mueller. Pogoda doskonale dopisała i chętnych do uczestniczenia w konkurencjach na boisku nie brakowało. Największym zainteresowaniem cieszył się rzut kaloszem. Nie brakowało również chętnych do uczestniczenia w konkurencji rzutu beretem. Dla prawdziwych siłaczy przeznaczony był konkurs przetaczania opony traktowa. Wielkie emcje towarzyszyły również konkursom: wędkarskim, piłkarskim i przeciągania liny.

W przerwach między konkurencjami odbywały się pokazy Grupy Bratnis. W czasie festynu czynna była kawiarenka z doskonałym ciastem i lemoniadą. Sił uczestnikom rozgrywanych konkurencji dodawały kiełbaski z grilla i chleb ze smalcem. Można też było odpocząć w kąciku młodego majsterkowicza lub przy prezentacji konstrukcji ula i procesu powstawania miodu.

W ostatecznej punktacji zwyciężyła drużyna Uzarzewa, drugie miejsce zajął Gruszczyn i trzecie Janikowo. Jednak dla wszystkich najważniejsze były nie miejsca a doskonała wspólna zabawa.

Barbara Czachura

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *