Dzieci z Siekierek Wielkich dostały lekcję!

Dzieci z całej Wielkopolski, w tym z Siekierek Wielkich dostały bardzo ważną lekcję! Dlaczego zapinanie pasów w aucie jest tak ważne? Jak się zachować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń? Między innymi tego dowiedziały się dzieci z wielkopolskich szkół i przedszkoli podczas interaktywnych warsztatów w ramach już 15. edycji akcji Think Before You Drive. W tym roku pracownicy fabryki opon Bridgestone Poznań wraz z charakterystycznym żółtym manekinem testowym Janem przeprowadzili zajęcia dla blisko 1 500 maluchów z 30 różnych placówek.

Kształtowanie u najmłodszych uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych postaw to główne założenie akcji Think Before You Drive. Podczas realizowanych w jej ramach bezpłatnych, interaktywnych warsztatów dzieci uczą się poprzez zabawę tego, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze. Dowiadują się między innymi, jak istotne jest zapinanie pasów i dlaczego potrzebują w aucie fotelików i odpowiednio wyregulowanych zagłówków. Ćwiczą również przechodzenie przez jezdnię oraz reakcje w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Taką dawkę praktycznej wiedzy przekazują im pracownicy poznańskiej fabryki Bridgestone, która zainicjowała i już od kilkunastu lat realizuje tę edukacyjną inicjatywę. Na każdych zajęciach zespołowi Bridgestone towarzyszy charakterystyczny żółty manekin testowy Jan, który zachęca dzieci do interakcji.

Akcja Think Before You Drive już na dobre wpisała się w nasz harmonogram działań CSR. Nasi pracownicy chętnie angażują się w ich organizację. Sami też zgłaszają do programu placówki, w których uczą się ich pociechy, by przeprowadzić w nich nasze warsztaty. Cieszymy się, że jako producent opon o kwestię bezpieczeństwa na drogach możemy dbać nie tylko poprzez dostarczanie profesjonalnego ogumienia, ale i edukację najmłodszych. To oni już niebawem staną się samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego – najpierw jako piesi czy rowerzyści, a za jakiś czas również kierowcy. Wierzymy, że dobre ziarno zasiane teraz zaowocuje ich odpowiedzialną postawą w przyszłości – zarówno tej bliskiej, jak i odleglejszej – mówi Marika Rajter, jedna z koordynatorek akcji z Bridgestone Poznań.

W ramach 15 dotychczasowych edycji w edukacyjnym programie Think Before You Drive skorzystało już blisko 34 500 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Wielkopolski. W tym roku ekipa z manekinem testowym Janem w maju i czerwcu dotarła do placówek m.in. z Poznania, Śremu, Kórnika, Komornik, Gniezna, Jarocina, Janowca Wielkopolskiego, Biskupic czy Siekierek Wielkich.

Wyposażenie dzieci w praktyczną wiedzę, która pomoże im zachować bezpieczeństwo na drogach, to niezwykle ważny temat. Równocześnie wiemy, jak dużym wyzwaniem jest obecnie utrzymanie uwagi najmłodszych. Z  podziwem obserwowaliśmy, jak aktywnie najmłodsi uczestniczyli w interaktywnych warsztatach i jak wnikliwe pytania zadawali. Ich zaangażowanie utwierdza nas w tym, jak ważne są aktywności edukacyjne w atrakcyjnej dla nich formie – mówi Marika Rajter z Bridgestone Poznań. Dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały również zestaw upominków, a w nim m.in. odblaski i specjalne kamizelki, które pomogą im w zachowaniu bezpieczeństwa na drogach.

Think Before You Drive to niejedyna akcja CSR prowadzona od lat przez Bridgestone Poznań. Jesienią manekin testowy Jan wraz z pracownikami firmy rozdaje mieszkańcom wielkopolskich miejscowości tysiące opasek odblaskowych. W ten sposób już w ramach sześciu edycji akcji Bądź bezpieczny na drodze przypominał, jak ważna jest widoczność pieszych i rowerzystów na jezdni. Firma realizuje również liczne inne działania o charakterze edukacyjnym i społecznym, w tym np. akcje sprzątania lasu.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dzieci z Siekierek Wielkich dostały lekcję
Dzieci z Siekierek Wielkich dostały lekcję!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Dzieci z Siekierek Wielkich dostały lekcję!

  • 16 czerwca 2024 at 23:04
    Permalink

    A gdzie dopisek – ARTYKUŁ SPONSOROWANY???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *