Bilans 1-1 Liderek w 1LK: porażka w Swarzędzu i wygrana w Poznaniu

W minionym tygodniu swarzędzanki rozegrały dwie kolejki w 1LK – bilans Liderek to 1-1.

W środę na hali SCSiR gościły niepokonany zespół Wisły Can-pack Kraków. Krakowianki są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta rozegrały kapitalną pierwszą połowę, po której prowadziły 41:39. Trafiły w niej aż 8 razy za trzy punkty na 16 prób. Niestety wysoko 6:25 przegrana 3 kwarta zadecydowała o końcowej porażce 61:74. Double-double w tym meczu zaliczyła Marta Wdowiuk, która rzuciła 16 punktów i zebrała 12 piłek z tablic. 12 punktów – 4 trójki – trafiła Ola Kubiak. Poza nimi punktowały: Pisera 13, Wojdalska 8 + 8 asyst, Ratajczak 8 + 8 zbiórek, Kupczyk 4, Maj K., Maj A., Łuczak, Rogulska, Cabańska.

W niedzielę w Poznaniu Liderki zmierzyły się z rezerwami ekstraklasowego ENEA AZS Politechnika Poznań. Po zaciętym spotkaniu swarzędzanki mogły cieszyć się z końcowego sukcesu 67:65. W tym meczu prowadzenia zmieniało się aż 14 razy i 8 razy na tablicy wyników widniał remis. Tym razem double-double zaliczyły Magda Pisera 13 punktów (2×3) i 10 asyst oraz Marta Wdowiuk 16 pkt (1×3) i 12 zbiórek. Swój najlepszy mecz w 1LK zaliczyła Karolina Maj, która rzuciła 14 punktów (2×3). Poza nimi punkty zdobyły: Wojdalska 11 (1×3), Ratajczak 6 (11zb), Kubiak 5 (1×3), Kupczyk 2, Łuczak, Rogulska, Stańczewska.

Po 8 kolejkach Lider Swarzedz z bilansem 4-4 jest na 6 miejscu w tabeli na 13 zespołów. Najbliższy mecz 1LK odbędzie się w niedzielę 20.11. o 18:00 na hali SCSiR przy. Św. Marcin 1. Liderki podejmować będą zespół UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.